Всі заводчики відносятся до цуценят як до рідних дітей, тому передаючи "дитину" в нові руки дають докладні рекомендації годування цуценя.
Порада: якщо хочете виростити здорову собаку необхідно послідовно дотримуватися рекомендацій. На жаль не всі усвідомлюють наскільки харчування впливає на самопочуття вихованця.
РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ЦУЦЕНЯ
Згідно з дослідженнями багато щенят переїдають мінімум на 15%. Зайва вага загрожує великими проблемами зі здоров'ям, а саме дає велику нагрузку на опорно-рухальний апарат, що розвиває патологію, особливо у важких порід собак (мастиф, ротвейлер, сенбернар...)
Крім цього буде передозування вітамінів і мінералів що вкрай небажано в критичний період росту собачки.
Після повного переходу на сухий корм, цуценя годують 4 рази на день - добову норму корму, який виробник вказує на упаковці з кормом, ділять на 4 порції. Дають рівними частинами з рівними часовими інтервалами, за винятком ночі.
З 4 до 6 місяця життя собачки переводять на 3-х разове хачування. А після 6-ого місяця - на 2-х разове.
ВАЖНО ПАМ'ЯТАТИ:
- Чиста вода завжди повинна бути в доступі у цуценя.
- Слід змінювати добову норму відповідно до зростання цуценя, його віком і вагою.
- Годувати слід строго по нормі, що не насипайте корм в миску «на око».
- Корм видають цуценяті кілька разів на день, бажано в один і той же час, обов'язково після прогулянок, а не до. Це важливо запам'ятати.
- Після їжі щеня повинен відпочивати, не потрібно його торсати або грати з ним.
- Якщо щеня не їсть - приберіть миску і стежте за його самопочуттям. Наступне годування має бути строго по графіку, а за обсягом - не більше звичайного. Якщо щеня їсть неохоче або не точить весь корм, то треба скоротити порцію, але не кількість годівлі. Цей момент харчування важливий у догляді за цуценям.
- Норми годівлі, зазначені на упаковці, - усереднені, їх можна змінювати, але не більше, ніж на 10% в ту або іншу сторону.
- Якщо виникне необхідність зміни раціону, роблять це поступово протягом 10-14 днів.
- Не потрібно додавати до корму будь-які вітаміни і мінерали. Виняток становлять цуценята особливо великих порід - їх харчування, режим навантажень і корисні добавки для суглобів краще обговорити з заводчиком і досвідченим лікарем окремо.
- Миска з їжею поміщається на підставці, встановленої на рівні плечової кістки. У міру зростання цуценя висоту підставки збільшують на потрібний рівень.